Myślisz o hodowli ślimaków? Polish Snail Holding pomoże
Jeszcze do końca marca br. osoby, które chciałyby zająć się hodowlą ślimaka, mogą zgłosić się do firmy Polish Snail Holding, europejskiego lidera w wytwarzaniu gotowych produktów spożywczych na bazie mięsa ślimaków. Firma gwarantuje, że wszyscy chętni wezmą udział w szkoleniach teoretycznych i praktycznych.
Polish Snail Holding – europejski lider w produkcji gotowych do spożycia produktów na bazie mięsa ślimaków oraz współpracujący z firmą hodowcy przygotowują się do kolejnego sezonu. Jest jednak jeszcze czas, aby osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu hodowli tych zwierząt mogły dołączyć do grupy prawie 200 hodowców współpracujących z Polish Snail Holding.
- Cały czas czekamy jeszcze na osoby, które chcą wejść w biznes hodowli ślimaków – informuje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Gwarantujemy, że chętni, którzy do nas się zgłoszą, zostaną objęci kompleksowym programem szkoleniowym, teoretycznym i praktycznym, dzięki któremu poznają wszystkie aspekty związane z opłacalną hodowlą ślimaków. Nowym hodowcom objaśnimy zasady obsługi stołu reprodukcyjnego, prawidłowego podawania paszy, przygotowywania różnych mieszanek ziemi do składania jaj, technik testowania wilgotności ziemi, wydobywaniem i przekładaniem jaj do inkubacji.
Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach, przed rozpoczęciem hodowli ślimaków? Trzeba zdawać sobie sprawę, że będziemy pracowali z żywymi zwierzętami, których zachowanie i zwyczaje musimy dokładnie poznać, aby nasza hodowla była zyskowna.
- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle. Szkolenia prowadzimy właśnie po to, aby osoby, które dopiero chcą zacząć swoją biznesową przygodę z hodowlą ślimaków, wiedziały jak rozpocząć taką działalność – dodaje Paweł Piwowarski. – Naszym hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość.
Dlaczego warto rozpocząć hodowlę ślimaków z Polish Snail Holding?
- Polska ma bardzo dobry klimat do hodowli tych zwierząt. Ślimaki lubią właśnie takie warunki pogodowe, co gwarantuje nam ich odpowiednio szybki wzrost oraz ilość zwierząt uzyskanych podczas hodowli – wyjaśnia Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding w Elblągu, firmy skupiającej prawie 200 hodowców w Polsce, na Ukrainie, Łotwie, Niemczech, Bułgarii, Czechach.
Nic więc dziwnego, że ślimaki z Polski podbijają kulinarne rynki nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Czy jednak hodowla ślimaków może być zajęciem opłacalnym? Co trzeba zrobić, jakimi zasobami dysponować, aby taka działalność przynosiła korzyści finansowe?
Jak wyjaśnia prezes, Damian Gajewski, trzeba spełniać pewne warunki, aby na hodowli ślimaków zarabiać. Opłacalna działalność zaczyna się od uzyskania rocznie przynajmniej 10 ton tych zwierząt.
- Trzeba mieć odpowiednią ilość ziemi. Na każdą tonę ślimaków przynajmniej potrzeba powierzchni 2 arów. Niezbędne jest też pomieszczenie, w którym będzie utrzymywana stała temperatura 21 stopni C. Nie może być dostępu światła z zewnątrz. Musimy stworzyć ślimakom odpowiednie warunki do rozrodu – mówi Gajewski.
Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.
- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski. - Musimy wiedzieć, co skupujemy, jaka jest tego jakość. Co sprzedamy później konsumentom.
Hodowca musi utrzymywać na swojej fermie czystość oraz karmić ślimaki specjalnie przygotowaną paszą. To gwarantuje tym zwierzętom szybki wzrost, w krótkim czasie.
Dlaczego warunki współpracy są takie restrykcyjne?
Wszystko po to, aby osiągnąć w hodowli jak najlepszy produkt. W marcu ślimaki są wybudzane, odbywa się rozmnażanie, a w październiku – listopadzie br. już skup wyhodowanego ślimaka. Ceny u nas wahają się od 10 do 14 zł za 1 kg tych zwierząt.
– Odpowiednia technologia chowu gwarantuje, że ślimaki mają odpowiedni rozmiar i są zdrowe. Można z nich powstać produkt końcowy, który będzie można znaleźć w sklepach – dodaje Damian Gajewski.
Policzmy zyski. Przy założeniu, że hodowla przyniesie 10 ton ślimaków, jeśli hodowca stosuje technologię Polish Snail Holding, ma zagwarantowany zbyt, za który na czysto, po odliczeniu wszystkich kosztów, może zarobić nawet 70.000 zł.
Osoby chętne do podjęcia współpracy przy hodowli ślimaków z firmą Polish Snail Holding, mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: info@polishsnailholding.com